Dezynfekcja

Woda powierzchniowa i płytkie wody podziemne są często skażone biologicznie, co oznacza możliwość występowania w ich składzie wirusów, bakterii i pasożytów. Zgodnie z przepisami, woda do picia i na potrzeby gospodarcze, musi spełniać wymagania bakteriologiczne. Aby sprostać tym wymaganiom, woda przeznaczona na zaopatrzenie ludności musi być poddana procesowi dezynfekcji.

Najczęściej używane są zestawy podające odpowiednie preparaty o właściwościach dezynfekujących (silne utleniacze) w tym stosowany powszechnie  podchloryn sodu .

Zestaw dezynfekujący składa się wówczas  z :

- elektronicznej pompy dozującej ,

-zbiornika magazynowego

- wodomierza sterującego pompą

- systemu kontroli poziomu preparatu

- układu wtryskowego

Najprostszą  metodą dezynfekcji w chwili obecnej jest zastosowanie promieniowania ultrafioletowego, emitowanego przez lampy UV. Promieniowanie UV skutecznie niszczy żywe mikroorganizmy patogenne i ich formy przetrwalnikowe, a także zabezpiecza przed ich wtórnym rozwojem w sieci wodociągowej.
Proces dezynfekcji najczęściej stosowane są na końcu układu oczyszczania wody.

Od ponad 20 lat traktujemy realizowane zadania w sposób wyjątkowy. Działalność nasza polega na analizie problemów związanych z jakością wody pod kątem składu wody surowej, jej zanieczyszczeń oraz opracowania sposobów dopasowania jej właściwości do określonych zastosowań.

Informacje kontaktowe

Adres: ul. Orzeszkowej 35/37, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Telefon: (0-44) 723-77-02

E-mail: biuro@wodpol.pl

Godziny otwarcia:
Pon - pt: 8:00 - 16:00
Sob: 10:00 - 16:00

Wodpol © 2021
Realizacja: Intersite